Je třeba říci, že blockchain je jen jedna z implementací DLT (Distributed Ledger Technology). Existuje celá řada modifikací jak je blockchain databáze postavena. Ale jsou zde i jiné technologické trendy.

5G a Wifi 6

Dnes už málokoho překvapí LTE na smartphonu, prostě očekáváme rychlé přenosy dat ať jsme téměř kdekoliv. Nový trend ve formě 5G může přinést ještě daleko větší propustnost sítě s velmi malou dobou latence.

Uvažuje se o tom, že by dokonce některé malé operace mohly být realizovatelné přímo v záchrance, která vás veze do nemocnice, jelikož bude možné přenášet veškeré detailní informace online v reálném čase mezi záchranáři ve voze a chirurgem v nemocnici. A to ve velmi vysokém rozlišení včetně videa.

Uvidíme jak rychle se sítě 5G rozšíří, ale lze očekávat, že bezpečnost a dohledatelnost takovýchto citlivých přenosů může zabezpečit blockchain.

 

Tokenizace

Trend který se již pozvolna prosazuje. Co to ale znamená? Jako nejsnazší variantu pro tokenizaci vidíme oblast akcií. Princip není složitý. Pokud 1 akcie Amazonu stojí $1600, ne každý malý investor si může dovolit koupit často tuto akcii.

Řekněme, že investor by rád investoval $300 měsíčně do akcií Amazonu. Nechce se mu spořit několik měsíců na jeden kus akcie. Jak to udělat?

Tokenizovat část vydaných akcií Amazonu v poměru například 1 akcie Amazonu  = 1600 tokenů. Tj. digitálních aktiv v blockchain databázi a umožnit nákup těchto tokenů podložených reálnými akciemi Amazonu. Náš investor si tak koupí na zcela likvidním trhu tokenů, podíl na 1 akcii tím, že si nakoupí 300 tokenů a bude vlastnit podíl na jedné akcii Amazonu.

A stejným způsobem tento investor může svůj podíl prodat s velmi malými transakčními poplatky a velkou likviditou.

Více v Ebooku zdarma “10 Principů jak vidíme Krypto Investice v letech 2020 až 2030”.